Покривна система неизползваем плосък покрив на бетонна основа.
Клас на конструктивна пожарна опасност К0 (45), гранична огнеустойчивост RE 90.
Покривната система Стандарт се използва за изграждане на покриви на обекти с промишлено и обществено предназначение с носещи конструкции от стоманобетон. Системата е разработена по традиционната схема на многослойно покривно покритие, добре представила се още по времето на използването на хидроизолации с рубероид. Тя също така е особено популярна в строителните среди и сред експлоатиращите я организации, благодарение на своята висока надежност и ремонтопригодност.
За да се избегне насищането с пара на многослойното покритие върху основата се полага пароизолационно рулонно покритие с горещо полагане. Дълговечната и здрава основа на този материал позволява да се предотвратят разкъсвания на пароизолацията по време на експлоатацията на сградата, а гъвкавостта му при температури до -100С правят възможно полагането на пароизолацията при отрицателни температури.
Като топлоизолационен слой е необходимо да се използва екструдиран пенополистирол, който притежава ниска водопоглъщаемост и висока якост на свиване, което ще осигури сериозна защита от загуби на топлина.
Армираната замазка, която полагат върху наклонообразуващия слой от керамзит ще придаде на конструкцията на покрива здравина и надежност. Такова решение е още и по-икономично, от полагане на замазка от керамзитобетон.
За долен топлоизолационен слой е използван битумно – полимерен материал. При неговото полагане се образуват канали, отвеждащи парата от конструкцията през присъединяванията или през покривните аератори, което съществено намалява образуването на неравности по повърхността на покрива и удължава живота на хидроизолационния „килим“. Като втори топлоизолационен слой се използва битумно–полимерен материал Техноэласт ЭКП, който притежава голяма дълговечност – издържа до 30 години на покрива.
Съгласно СНиП II-26-76 „Покриви“ парапетите с височина до 500 мм е необходимо напълно да се облепят с покривен хидроизолационен материал. Пароизолацията се поставя по-високо от нивото на топлоизолационния слой.
За създаването на надеждна пароизолация в присъединяванията към водосборните воронки е необходимо пароизолационният материал да се закрепи към фланците на водоприемната част на воронката.
За създаване на наклон или контранаклон към точките на водотвеждане се препоръчва да се използва екструдиран пенополистирол.
При полагането на деформационната фуга е необходимо да се предвиди направата на компенсатор от хидроизолационния материал, за да се избегне разкъсването на хидроизолацията по време на деформационните слягания на сградата.