Системата Под Бариер е широко разпространена и се използва за хидроизолация на подове на производствени, жилищни, обществени, административни сгради.
Система за хидроизолация на междуетажните подове.
Конструкцията „плаващ под“ с използването на битумно – полимерните материали Техноэласт БАРЬЕР (БО) и Техноэласт БАРЬЕР ЛАЙТ е насочена към хидроизолация на междуетажни подови покрития, на подове с възможно проникване на подпочвени води, в това число и с техногенен характер.
Настоящата система Под Бариер също така се препоръчва при средна и голяма интензивност на въздействие на течности върху пода, а също така за изграждане на хидроизолация на под над различни видове канали за мръсна и дъждовна вода, подвижни стълби над канали.
Хидлоизолационният самозалепващ битумно-полимерен материал Техноэласт БАРЬЕР получават чрез нанасяне върху антиадхезионен лист на свързващо битумно-полимерно самозалепващо вещество. На повърхността на материала взависимост от модицикацията се нанася защитен слой:
Залепващият слой е покрит със специална, снемаща се лесно антиадхезионна лента, което позволява полагането на материала без използване на допълнително оборудване.
Развиват рулото върху монолитната основа, измерват взависимост от мястото.
В случай,че повърхността на основата не е достатъчно равна, то следва да се изпълни изравняваща замазка с дебелина, достатъчна за запълване на неравностите. При измерването е необходимо да се вземе под внимание, че в местата на присъединяване на пода към стени, фундаменти под оборудване, тръбопроводи и други конструкции, издигащи се над пода, за хидроизолацията трябва да се предвиди непрекъсната височина не по-малка от 200 мм от нивото на подовата настилка, а при възможност от попадане на струи вода на стената – на цялата височина на намокряне. За осигуряване на хидроизолационните свойства на системата материалът се полага с припокриване по дължина 85-100мм, а в напречна посока – 150мм. При необходимост материалът се изрязва по размер с остър нож. Също така за хидроизолация на подове със сложна конфигурация е възможно използването на емулсионен битумен мастик.
Дебелината на армираната циментово-пясъчна замазка се определя в съответствие със СНиП 2.03.13 „Подове“ като се отчитат действащите на настилката на пода натоварвания.
Присъединяване към стена. За осигуряване на възможните температурни разширения в мястото на присъединяване към вертикална стена се изисква оставянето на просвет, разстояние от 10–20 мм.
Съединяване на вертикална и хоризонтална хидроизолации. При извеждането на материала на вертикална повърхност от рулона отрязват необходимото количество и измерат взависимост от мястото.
Комуникационен проход. В мястото на полагане на комуникации следва да се положи допълнителен подсилващ слой.